Y Kuşağını Motive Eden Faktörler

İş dünyasının rekabetçi koşullarında yenilikçi kalmak ve başarıyı yakalamak için Y kuşağının motivasyonu çok önemli yer tutuyor.

 Şirketiyle kuvvetli bağları olmayan çalışanlar, enerjilerini işlerine yansıtmakta zorlanıyor. Tüm sektörlerde şirket çalışanları içindeki oranları her geçen gün artan Y kuşağını nasıl motive edebilirsiniz?  

1) Y Kuşağını İstediği Ödüllerle Teşvik Edin

 Y Kuşağı çalışanlar diğer tüm kuşaklar gibi takdir edilmekten memnun olurlar. Ancak bu memnuniyet her zaman şirketin finansal araçlarıyla sağlanmamaktadır. Çalışanların birbirini takdir etmesi ve topluluk olduklarını hissettirmesi en güçlü motivasyonlardan biridir. Y Kuşağı çalışanlarınızı ödüllendirirken mümkün olduğu kadar farklı kaynakları kullanmanız onların daha etkin olmalarını sağlayacak ve performanslarını yükseltecektir.  

2) Sık Sık İletişimde Olup Geri Bildirim Verin

Araştırma şirketi Clutch verilerine göre, çalışanların yüzde 40’ı şirketlerinden yeterince geri bildirim alamadığını belirtmektedir. Bu durumun oluşmasında şirket için organizasyondan, yönetici yaklaşımına kadar pek çok faktör etkili olabilir. Ancak yeterince iyi geri bildirim alamayan çalışanların geri dönüşleri de olumsuz olmaktadır.  

3) Ekipleri Birbirine Bağlı Tutun

Pek çok şirketin yapısal bir dönüşümden geçtiği günümüz koşullarında ekipler arasındaki bağ önemini korumaya devam ediyor. Yeni adapte olunan dijital çalışma sistemlerinin kısa vadeli mi yoksa uzun vadeli mi olduğu henüz belli değildir. Dijital teknolojiler ise ekipler arasındaki bağları güçlendirmek için yeni çözümler üretmeye devam ediyor. Bu çözümleri erken benimseyen şirketler rekabette bir adım daha öne geçiyorlar. Biggstars sunduğu takdir edilme ve ödüllendirme sistemleriyle çalışanlarınızın şirket bağlılığını güçlendirmektedir. Çalışanlarını motive etmek ve takım etkileşiminizi güçlendirmek için Biggstars’ın sunduğu çözümleri keşfedin!