Anlık Ödüllendirme

Çalışan performans yönetiminde dijital teknolojideki dönüşümün yakalanmasıyla beraber anlık ödüllendirme ve etkileşim büyük önem kazanıyor.

Günümüzde işverenlerin karşılaştığı en büyük sorunlardan biri uzun vadeli çalışan sadakati yaratmak; bu süreci iyileştirmek için kullanabilecek en etkili yöntemlerden biri ise anlık ödüllendirme… Çeşitli araştırmalar, çalışan bağlılığı ile çalışanların şirkette kalma oranları arasında sıkı bir bağ olduğunu kanıtlıyor. Bu mantıklı; çünkü çalışan, şirketine ne kadar bağlı olursa şirket dışındaki iş fırsatlarıyla ilgilenme olasılığı o kadar düşük olur.

anlık ödüllendirme ve çalışan sadakati

Bağlılığı yükseltme amacıyla şirketlerin etkileşim kültürüne yatırım yapmaları ve anlık ödüllendirmeye önem vermeleri gerekiyor. Böylelikle uzun vadeli çalışan sadakatine ulaşmada sürdürülebilir bir yol haritası çıkarılmış oluyor. Yöneticiler, çalışanlarıyla ekipleriyle sürekli iletişim içerisinde olmazlarsa sadakat kültürü ortaya çıkarmak imkansız olacağından sosyal tanımayı, anlık ödüllendirmeyi ve geri bildirimleri loyalty stratejilerinin merkezine koymalısınız.

Çalışan performans yönetiminde dijital teknolojideki dönüşümün yakalanmasıyla beraber anlık ödüllendirme ve etkileşim büyük önem kazanıyor. Bununla birlikte, kurum içine özel olarak kurulan sosyal medya platformları ve takdir mekanizmaları ile ödüllendirme sistemi anında devreye giriyor. Başarının hemen ardından gelen adımlarla ödülü, çalışanın seçmesine izin veren sistemler, mobil erişim sayesinde her an her yerde kullanılabilmesiyle de büyük avantaj sağlıyor ve anlık etkileşime izin veriyor. Takdiri ve ödüllendirmeyi iç içe geçiren dinamik bir sistem, takdirlerin paylaşılabileceği sosyal bir ortam, anlık ödüllendirmeye izin veren işlevsel bir platform çalışanları motive ediyor ve şirket hedeflerine ulaştırıyor.

Anlık ödüllendirme kadar önemli olan ve beraber yürütülmesi gereken gerçek zamanlı tanıma,  günümüz çalışanlarının şirketlerde en çok görmek istedikleri noktalardan biri oluyor. Performanslarının nasıl olduğunu görmek için yıl sonuna kadar beklemek istemeyen çalışanlar, şirkete olumlu katkı yaptıklarını ve değerli olduklarını bilmek istiyorlar. Hatta performans arttırmak üzere tasarlandığı sürece negatif geri bildirimleri bile kabul ediyorlar. Bunlar yapılmadığında çalışanlar, şirket değerlerine ve amaçlarına karşı şüphe duymaya başlayacağından çalışan bağlılığını kaybetme riski de yükseliyor.

Biggstars olarak şirketiniz için anlık ödüllendirmeyi öne çıkaran bir çalışan takdir ve ödüllendirme platformu oluşturabilir, gerçek zamanlı tanıma ve geri bildirimleri kullanarak çalışan sadakatini ve bağlılığını arttırmak için gerekli ortamı sağlayabiliriz.

Çalışanların ödüllendirileceği, motivasyonunun artacağı, tebrik edileceği, olumlu görüşlerini paylaşabileceği dinamik bir sistem yaratan Biggstars; 25.000’in üzerinde ödüllendirme seçeneği, çalışanlara seçme şansı veren esnek yan hakları, seyahat ve deneyimler bölümü, mobilde ve web ortamında çalışabilen uygulamaları, raporlama modülleriyle çalışanların ve yöneticilerin her an, her yerde erişebileceği işlevsel bir program oluşturuyor.